Béton brut

Lasso na procesy [Windows]

2008-01-18

Proces w systemie operacyjnym, bez względu na to, jaki jest ważny, może spróbować skonsumować wszystkie Twoje zasoby. Czasem pracę nad czymś ważnym przerywa Ci poszukiwanie programu, który właśnie zaczął dla własnej przyjemności liczyć fraktale i wklejać je sobie do clipboardu.

Dawno temu, na AmigaOS, wyszedl programik o nazwie Executive. Jego zadaniem było dostarczyć systemowi Amigi narzędzi pozwalających na automatyczne zmienianie priorytetów procesów zgodnie z predefiniowanymi wartościami. Program X mógł startować od razu wyżej, niż inne, a program Y mógł być wskazany jako nieważny, któremu cykle procesora możemy odebrać.

Windows 1 ma też swoją edycję “Executive”.

Process
Lasso

Process Lasso” to programik pozwalający trzymać Wasze ~~bydło~~ procesy za ~~rogi~~ priorytety. Można go odpalić na 2000, XP, 2003 i Viście. Sama aplikacja jest prosta, łatwa i przyjemna — mam nadzieję, że dzięki niej będziecie mogli zapanować nad dzunglą procesów i usług, jaką jest Windows.

  1. jeżeli dziwi Was, że piszę o systemie, którego nie używam to powiem od razu, że wielu moich przyjaciół używa i pewnie docenią informację o takim programie