Béton brut

Kanał subskrybcji Napisz do mnie…

Przejść Acid, nie brać Acid przy kodowaniu!

2008-03-28

style=”margin: 1em 0pt 0pt; display: block”>Source: FlickrWyobraź sobie, że jesteś developerem dość dużego i znanego projektu. Twój program zdaje się robić jedną rzecz źle, ale tylko dla jednego zestawu danych. Co więc robisz? Sprawdzasz swój kod pod względem błędów, sprawdzasz czy dane wejściowe nie są złe zgodnie z zasadą garbage-in/garbage-out, czy dodajesz do czystego kodu hack rozróżniający ten jeden i dorabiacie do niego osobną strategie?

Jeżeli odpowiedziałeś ‘hack’, to WebKit ma dla Ciebie pozycję commitera. Oto commit #31322 popełniony przez David Hyatta z Apple. Przeczytajcie go, to zaledwie kilka dodanych linii.

Dla tych, którzy nie potrafią analizować kodu. Ta poprawka jest napisana pod kątem ‘lepiej się prezentowania’ Acid3. Czcionka o nazwie ‘Ahem’ się dziwnie renderowała, więc jak wczytuje się czcionka ‘Ahem’, to jej nie wygładzamy.

Zadziwia mnie, że ktoś takie rzeczy przepuszcza do drzewa projektu. Czy Acid3 jest aż taki ważny (nie licząc lansu), żeby utykać dla niego takie jednorazowe obejścia? Wszystkie takie poprawki znajdą Cię kiedyś i ugryzą w tyłek.

<span